You are here
Home > İş Dünyası > İşte Dünyanın En Zengin 5 İnsanı

İşte Dünyanın En Zengin 5 İnsanı

dunyanin-en-zengin-adami

2017 yılının ortasında yaptığımız bu araştırmada Dünyanın En Zengin 5 İnsanını açıklıyoruz.

5. Mark Zuckerberg (68.5 Milyar Dolar)

Listenin 5. sırasına yerleşen Mark Zuckerberg, sahip olduğu Facebook, Instagram, Whatsapp üçlüsüyle sahip olduğu varlığı 68.5 Milyar Dolara çıkardı. Aynı zamanda kendisi listenin en genç milyarderi durumunda.

mark-zuckerberg
mark-zuckerberg

 

4. Warren Buffett (73.9 Milyar Dolar)

4. Sırada Warren Buffett var, kendisi dünyanın en iyi yatırımcıları arasında gösteriliyor. Şu anda 60’dan fazla şirkete sahip. İlk yatırımını 11 yaşında yaptığı söyleniyor.

warren-buffett
warren-buffett

 

3. Amancio Ortega (84 Milyar Dolar)

Bu yaşlı amca son yılda tam 10 milyar dolar kazandı ve her sene ortalama 400 Milyon Dolar kazanıyor. Varlığı 84 Milyar Dolar ve kendisi dünyaca ünlü giyim markası Zara’nın sahibi.

Amancio Ortega
Amancio Ortega

 

2. Jeff Bezos (87.3 Milyar Dolar)

2. sırada herkesin bildiği Amazon’un sahibi Jeff Bezos. Kendisinin serveti 87.3 Milyar Dolar. Son yıllardaki Amazon Web Servislerinin başarısıyla servetini katlamayı başardı. Son zamanlarda da satın aldığı market zincirleri bulunuyor.

jeff-bezos
jeff-bezos

1.Bill Gates (90.2 Milyar Dolar)

Kendisi Microsoft ve çeşitli teknoloji firmalarının sahibi, son yıllarda kendini hayır işlerine adasa da 23 yıldır Forbes’un listesinde dünyanın en zengin adamı durumunda. Saniyede 114 dolar kazandığı söyleniyor. Yani adam düşürdüğü 100 doları yerden almaya kalksa daha fazla para kaybedecek.

bill-gates
bill-gates

Bir Cevap Yazın

Top